Instalacja I Generacji - Gaźnik

Instalacja ta jest przeznaczona do samochodów gaźnikowych, jednopunktowcyh bez katalizatora oraz sondy lambdy. System ten jest najprostszą, a zarazem najmniej kosztowny, pozbawiony elektroniki stosowany w przeważnie autach gaźnikowych które nie posiadają sondy lambdy oraz katalizatora.

Czytaj więcej...

Instalacja II Generacji - Wtrysk Jednopunktowy

Zastosowanie drugiej generacji LPG mam miejsce w samochodach z wtryskiem jednopunktowym z katalizatorem oraz sondą lambda. Auta z wtryskiem jednopunktowym idealnie nadają się pod montaż takiej instalacji.Nie stwarzają większych problemów użytkownikom, a ewentualne usterki można tanio szybko usnąć .

Czytaj więcej...

Instalacja III Generacji - Wtrysk Wielopunktowy

Instalacja trzeciej generacji ma zastosowanie w samochodach z  wielopunktowym wtryskiem paliwa jak również w silnikach z plastikowymi kolektorami ssącymi .System jest nowszy i bardzie zaawansowany od poprzedników prze co bardziej komfortowy.Charakterystyczną cechą tej  instalacji  jest szybkość jej pracy

Czytaj więcej...

Instalacja IV Generacji - Sekwencyjny Wtrysk Gazu

Instalacja IV generacji inaczej Sekwencyjny Wtrysk Gazu to najnowocześniejsza i najbardziej zawanosowana technologicznie konstrukcja przeznaczona do samochodów z wtryskiem wielopunktowym z katalizatorem ,sondą lambda i system diagnostyki pokładowej  EOBD lub OBDII. Zaletą jej jest zniwelowanie różnic w mocy między autem zasilanym na benzynie i gazie.

Czytaj więcej...

Instalacja V Generacji - Ciekły Wtrysk Gazu

Najbardziej zaawansowana technologia montażu instalacji LPG, ogromną różnicą oraz dużym przełomem między IV a V generacją jest wtrysk gazu w  formie ciekłej  do zaworów ssących .Bardzo ważną cechą tej generacji jest bezpieczeństwo !!! Zniwelowano  możliwości wybuchu praktycznie do zera .Niestety  jest też druga strona medalu cena koszty montażu zaczynają się od 4500zł do prawie 1000tyś w zależności od modelu silnika .

Czytaj więcej...

LPG w Europie

Przed wyjazdem za granicę autem zasilanym gazem musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach związanych z użytkowaniem naszego pojazdu.Mianowicie w europie jest dobrze rozwinięta sieć stacji z z gazem zazwyczaj są to punkty na stacjach paliw płynnych ale również można spotkać pojedyncze stacje na obrzeżach miast .

Czytaj więcej...

Której generacji używasz ?

Generacja I
zagłosuj
Generacja II
zagłosuj
Generacja III
zagłosuj
Generacja IV
zagłosuj
Generacja V
zagłosuj
Suma głosów: 134