Grupa General Motors

Ecotec (Emissions Control Optimisation TEChnology) to skrócona nazwa silników koncernu General Motors  .Silniki benzynowe z tym oznaczeniem  znajdziemy w samochodach firmy Opel  o pojemnościach 1.1, 1.2, 1.4, 1.6, 1.8. Przeważnie jednostki te są chwalone przez użytkowników za trwałość, proste konstrukcję oraz dostępność części. Wadami  silników Opla są awarie cewek zapłonowych oraz duży ubytek olejów, zdarzają się również problemy z mechanizmami rozrządów. Po za tymi przypadłościami są to dobre silniki które bardzo dobrze współpracują z instalacjami LPG.

Koncern Opla wypuścił  ogromną ilość odmian wszystkich tych jednostek, które były przez lata modernizowane i ulepszane, znajdziemy pośród nich silniki z wtryskiem jednopunktowym, wielopunktowy oraz bezpośrednim, ten ostatni nie jest zalecany do montażu LPG ponieważ montaż jest skomplikowany, a koszty często przekraczają kwotę 5000 zł !!!

Reasumując samochody firmy Opel mają szeroki wachlarz jednostek benzynowych które bardzo dobrze pracują na gazie, więc potencjalny zainteresowany znajdzie tu odpowiedni silnik.